Zapalenie krtani objawy i leczenie

lekarze specjaliści > Zapalenie krtani > Zapalenie krtani objawy i leczenie

Specjaliści Radzą

Zapalenie krtani objawy i leczenie

Zapalenie krtani jest dość często występującym schorzeniem szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Zapalenie krtani pojawia się wówczas gdy struny głosowe ulegają obrzękowi. Zapalenie krtani może pojawić się w wyniku przetrenowania głosu, spożywania zimnych napojów, przebywanie w suchym pomieszczeniu, jako wirusowa infekcja zapalna gardła lub przez alergeny. Objawy zapalenia krtani to: chrypka, obniżenie tonacji głosu, bezgłos, ból podczas mówienia i przełykania, swędzenie i suchość w gardle, czasami gorączka uczucie przeszkody w gardle oraz pobudzenie do suchego kaszlu bez odkrztuszania. Zapalenie krtani bardzo często występuje z infekcją gardła. Jednak zapalenie krtani leczy się inaczej niż infekcje gardła. Zapalenie krtani wywołane jest przez wirusy dlatego też nie stosuje się antybiotyków. Zapalenie krtani leczy się objawowo – podając leki zmniejszające ból i dyskomfort w gardle oraz środki ogólnie wzmacniające. Zapalenie krtani zazwyczaj ustępuje po ok. tygodniu jednak źle leczone zapalenie krtani może przerodzić się przewlekle zapalenie krtani, które może trwać przez wiele tygodni a nawet miesięcy.

Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl