Zapalenie krtani u dzieci

lekarze specjaliści > Zapalenie krtani > Zapalenie krtani u dzieci

Specjaliści Radzą

Zapalenie krtani u dzieci

Zapalenie krtani u dzieci często jest niebezpieczne, ponieważ początkowo nie daje żadnych objawów i dolegliwości. Zapalenie krtani u dzieci pojawia się nagle i szybko się nasila. Zapalenie krtani najczęściej atakuje dziecko podczas snu, wówczas dziecko zaczyna mocno kaszleć i nie może złapać powietrza. Zapalenie krtani u dzieci do 10 roku życia jest dość powszechną chorobą. Objawy zapalenie krtani u dzieci to : szczekający kaszel, wysoka gorączka, bezgłos, chrypka, duszność oraz odgłosy „piania koguta” wydobywające się podczas wdechu. Zapalenia krtani u dzieci absolutnie nie wolno lekceważyć i należy jak najszybciej wezwać pogotowie. Starając się spróbować uniknąć zapalenia krtani należy szczególnie w sezonie grzewczym dbać o wilgotność w pokoju dziecka ,np. poprzez wieszanie ręczników na grzejniku. Leczenie krtani u dzieci jest objawowe mające na celu usunięcie obrzęku strun głosowych oraz rozrzedzenie wydzieliny, poza tym absolutnie nie wolno podawać dzieciom zimnych napojów, lodów ale także gorących potraw, utrzymywać odpowiednia temperaturę w pokoju i wilgotność powietrza oraz stosować inhalacje. Przy ostrym zapaleniu krtani wskazana jest hospitalizacja dziecka.

Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl